Magyar kaland ZST – (Węgierska przygoda ZST)

Magyar kaland ZST – (Węgierska przygoda ZST)

Od 5 do 8 maja klasy 2f i 3BD wraz z opiekunami udały się na wycieczkę szkolną do Budapesztu położonego nad „pięknym, modrym Dunajem”. W wyprawie wzięło udział 45 uczniów w tym: 25 dziewcząt i 20 chłopców. Program wycieczki obfitował w różne atrakcje i przygody dopasowane do zainteresowań uczniów.

Odwiedziliśmy wspaniałe zabytki, starówkę i wzgórze zamkowe. Zobaczyliśmy intrygujący spektakl zmiany warty pod pałacem premiera. Przespacerowaliśmy się po imponującym, wiszącym moście nad Dunajem. Ku radości wszystkich odwiedziliśmy też oceanarium oraz kameralnie usytuowane zoo z wolnobiegającymi zwierzętami. Ostatnim aktem odsłony piękna Budapesztu był nocny rejs statkiem po Dunaju. Gra swiateł i magia tego widowiska zapadła w naszych sercach jako najwspanialsze wspomnienie z Budapesztu.

Ukoronowaniem naszej zagranicznej wyprawy czwartego dnia, były kąpiele w kompleksie basenów termalnych w ,,Tatralandi” w Słowacji. Relaks i zabawa, jakich doświadczylismy w tym miejscu sprawiły, że poczulismy się jakby nadeszły WAKACJE! Z bólem serca opuszczaliśmy to cudowne miejsce.

Cała wyprawa nie byłaby tak udana, gdyby nie nasi wspaniali uczniowie, którzy zachowywali się nienagannie – za co im dziękujemy i życzymy sobie kolejnej takiej wyprawy w równie doborowym towarzystwie.

 

Opiekunowie

ZDJĘCIA