Projekt i montaż instalacji fotowotlaicznej w domu energetycznie samowystarczalnym

Projekt i montaż instalacji fotowotlaicznej w domu energetycznie samowystarczalnym

Od 20 kwietnia do 2 maja 2015 roku 18 – osobowa grupa uczniów klas trzecich technikum kształcących się na kierunkach technik elektryk i technik systemów i urządzeń energii odnawialnej brała udział w praktykach zawodowych odbywających się w ramach programu Erasmus+ w hiszpańskiej Sewilli. Uczniowie najpierw projektowali, a następnie montowali instalację fotowoltaiczną w zbudowanym przez siebie modelu domu energetycznie samowystarczalnego. Zbudowali też pompę wodną zasilaną energią cieplną. Uczestnicy odwiedzili także największą w Europie farmę solarną, stanowiącą także duży ośrodek badawczy nad technologią wykorzystującą źródła energii odnawialnej. Czas pobytu w Hiszpanii uczniowie wykorzystali również na poznanie podstaw języka hiszpańskiego oraz kultury regionu – Andaluzji. Odwiedzili pałac Maurów Alcazar, uczestniczyli w miejskim święcie Ferii de Abril i podziwiali mieszkańców Sewilli w tradycyjnych strojach flamenco.