Leonardo da Vinci wizyta robocza

Leonardo da Vinci wizyta robocza

WIZYTA ROBOCZA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CIESZYNIE, W RAMACH PARTNERSKIEGO PROJEKTU LEONARDO DA VINCI „Kwalifikacje zawodowe a możliwość zatrudnienia” 25.11-29.11.2012

W dniach od 25-29 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie odbyło się spotkanie szkół partnerskich w ramach międzynarodowego projektu partnerskiego Leonardo da Vinci. Oprócz ZST, w projekcie zatytułowanym `Kwalifikacje zawodowe a możliwość zatrudnienia` (`Skills and Employability`), udział wzięły szkoły z Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec i Turcji.

Pierwsze spotkanie w Polsce nosiło tytuł `Kształcenie zawodowe w Europie` (`Vocational training in Europe`) i miało na celu zaprezentowanie kluczowych informacji o systemie kształcenia zawodowego w krajach szkół partnerskich. Oprócz udziału w serii wykładów i prezentacji w języku angielskim, goście odwiedzili elektrownię szczytowo-pompową Porąbka Żar oraz Arcyksiążęce Muzeum Browaru w Żywcu.