X Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

X Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

10. jubileuszowy „Kręciołek Samochodowy” przyciągnął na parking pod Wałką w Cieszynie 27 załóg. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy tej sportowo-szkolnej imprezy mieli do przejechania w jak najkrótszym czasie wyznaczoną trasę.

W Kręciołku udział może wziąć każdy, kto tylko posiada prawo jazdy. Zabawa odbywa się w trzech kategoriach takich jak: uczeń, absolwent (student) i najszybszy nauczyciel 2015. Jak się okazuje nauczyciele równie chętnie jak uczniowie biorą udział w tego typu sportowej imprezie. Jesteśmy zadowoleni z przejazdów. To spotkanie to przede wszystkim dobra zabawa. Z drugiej strony dobrze, że uczniowie mają okazję zmierzyć się z nauczycielami. Dzięki tego typu wydarzeniu można propagować bezpieczeństwo, a jednocześnie jest to swego rodzaju szansa wyżycia się w sposób kontrolowany tak żeby nie zrobić sobie krzywdy. Biorę udział w Kręciołku regularnie – przyznał Jakub Kuc uczestnik Kręciołka w kategorii najszybszy nauczyciel 2015.

Oprócz tradycyjnego Kręciołka Samochodowego w tym roku nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy zorganizowano Puchar Gokartów dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W tych zawodach wzięło udział 18 uczestników.

Oto szczegółowa lista zwycięzców tegorocznej X edycji Kręciołka Samochodowego:

I Kategoria: Uczniowie powyżej 900 cm
1. miejsce Adam Kukla i Dominik Siąkała ZSEEiM z Bielska Białej
2. miejsce Marek Lipa ZST Cieszyn
3. miejsce Kamil Olszar ZST Cieszyn

II Kategoria: Absolwenci do 900 cm
1. miejsce Daniel Opioła – Fiat 126p
2. miejsce Damian Gabzdyl – fiat 126p

– Absolwenci powyżej 900 cm
1. miejsce Dawid Holeksa – Mazda 323 GT
2. miejsce Mariusz Cieślar – Honda Civic
3. Jarosław Walek -Seat Ibiza

III Kategoria: Najszybszy Nauczyciel
1. miejsce Jakub Kuc ( Istebna) i Brygida Kuter (Cieszyn)
2. Jakub Kania ( ZST Cieszyn) i Dorota Spandel
3. Katarzyna Zorychta ( ZST Cieszyn) i Sylwia Tomiczek

IV Puchar Gokartów
– dziewczynki do 6 lat ( wygrała Lena Liszka z Cieszyna)
– chłopcy do 6 lat (wygrał Ignacy Nawrat z Dębowca)
– dziewczynki powyżej 6 lat (wygrała Faustyna Nawrat z Dębowca)
– chłopcy powyżej 6 lat ( wygrał Kacper Kiełkowski z Cieszyna )