VIII Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

VIII Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

Pisk opon w strugach deszczu – VIII Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST za nami. W poniedziałek 3 czerwca Zespół Szkół Technicznych oraz Automobilklub Cieszyński zorganizowali na parkingu pod Wałką Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST.

Impreza odbyła się już po raz ósmy i stanowi dziś rozpoznawalną markę szkoły. Oficjalnie zawody otworzyła Pani Poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś. W rywalizacji wzięło udział 40 załóg. Zawodnicy startowali w kategoriach uczeń, absolwent i nauczyciel. Mimo deszczowej pogody dopisali kibice motoryzacji, a poziom zawodów był wysoki. O zwycięstwie decydowały nieraz ułamki sekund. Mokra nawierzchnia paradoksalnie zwiększyła jeszcze widowiskowość i efektowność przejazdów. Sporym zaskoczeniem dla organizatorów była przewaga liczebna w tym roku samochodów startujących w klasie 2 (pojemność powyżej 900 cm3). Charakterystyczne dotąd dla tego typu amatorskich zawodów „maluszki” stają się powoli prawdziwą rzadkością. Warto podkreślić, że obsługą techniczną imprezy zajęli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, wśród których znaleźć można profesjonalnych sędziów rajdowych oraz mechaników odpowiedzialnych za badania kontrolne pojazdów. Przebieg zawodów na żywo komentowała ich główna organizatorka pani dyrektor ZST – mgr Bożena Cholewa, która poza tym że jest zawodowym sędzią rajdowym, jest także wielką miłośniczką sportów motorowych.