Z nowym rokiem szkolnym – nowe wyzwania przed adeptami fryzjerstwa

Z nowym rokiem szkolnym – nowe wyzwania przed adeptami fryzjerstwa

Młodzi fryzjerzy ostro wzięli się do pracy w nowym roku szkolnym 2015/2016. Już 10 października odbyły się warsztaty z zakresu pielęgnacji włosów: Odnowa biologiczna, ultradźwięki, botox, revoplex. W warsztatach wzięło udział 56 uczennic i uczniów klas zawodowych fryzjerskich – 2f i 3f. Każdy otrzymał certyfikat ukończenia profesjonalnego szkolenia firmy ,,Koloryzacje.com”. Kolejnym wielkim wyzwaniem dla przyszłych fachowców było wzięcie udziału w przygotowaniu blisko 30 artystów do występów na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie z okazji obchodów 60- lecia istnienia ,,Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Uczniowie ciężko pracowali przez 9 godzin nad zmianą wizerunku znanych osobistości z powiatu cieszyńskiego w artystów sceny muzycznej. Poczesaliśmy kilkadziesiąt fryzur i peruk. Młodzież pomagała również w charakteryzacji – makijażu. Było to ciekawe doświadczenie dla przyszłych fryzjerów i duże wyzwanie dla ich umiejętności zawodowych.

W tym przedsięwzięciu wzięli udział:
Klaudia Dudzik kl.3f, Karolina Pelar kl. 3f, Patrycja Janica kl. 3f, Wioletta Cichy kl. 3f, oraz Józef Staś kl. 2f, Ewelina Łysek kl.2 f, Klaudia Farana kl. 2f, pod okiem pani J.Bulandry-Drescher i pani Doroty Śmietany z salonu fryzjerskiego ,,DORI”.
Uczniowie mieli okazje wystąpić na deskach scenicznych w krótkiej inscenizacji – wystylizowali na żywo przed publicznością osobę wziętą z widowni na króla rock & rolla –Elvisa Presleya. Show okazał się znakomity, co potwierdzili widzowie, nagradzając uczniów gromkimi brawami.
Już planujemy następne szkolenia z mistrzem Polski w kategorii – strzyżenia i golenia bród oraz wycinania wzorków na włosach.