Wycieczka klas 2M i 2CB do Budapesztu

Wycieczka klas 2M i 2CB do Budapesztu

Od 20 do 23 maja na wycieczkę szkolną do Budapesztu udały się klasy 2M, 2BC oraz dwóch uczniów z klasy 1 wraz z nauczycielami i niepowtarzalnym przewodnikiem.

Mimo iż celem wycieczki było zwiedzanie Budapesztu, to już w drodze zatrzymywaliśmy się, by zwiedzić miedzy innymi Bazylikę w miasteczku Esztergom, ruiny zamku w Wyszehradzie oraz muzeum marcepanu, co było miłą przerwą podczas długiej podróży autobusem.

Niestety pogoda podczas pobytu w stolicy Węgier nas nie rozpieszczała, ale to i tak nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu ciekawych oraz ważnych dla historii miasta miejsc. Trzeba podkreślić to, że miejsca i zabytki, które odwiedziliśmy były na swój sposób wyjątkowe i na każdym uczestniku z osobna robiły ogromne wrażenie. Kolejnym bardzo interesującym miejscem, w którym byliśmy, było oceanarium, gdzie miło spędziliśmy czas, mogąc podziwiać znajdujące się tam zwierzęta. Ale i tak najciekawszym punktem naszej wycieczki, który chyba każdy zapamięta, był nocy rejs po Dunaju, podczas którego podziwialiśmy obiekty znajdujące się przy rzece. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu całkowicie zmieniają one swój wygląd i tym samym tworzą wyjątkową atmosferę, przez co chyba nikt nie chciał płynąć do brzegu i wracać do hotelu.