Rajd Górski

Rajd Górski

W sobotę 3 października br. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych, wraz z opiekunami, wzięli udział w 44. Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Pożegnanie Lata – Grabowa 2015”. Rajd został zorganizowany przez PTTK – Oddział „Beskid Śląski” w Cieszynie, Urząd Miejski w Cieszynie oraz Starostwo Powiatowe.

Grupa młodzieży z naszej szkoły, licząca 51 uczniów oraz opiekunowie, wyruszyła na górski szlak z Brennej Centrum. Przeszła Bajkowym Szlakiem Utopca i tak jak uczestnicy z pozostałych szkół, po około dwugodzinnej wspinaczce zakończyła wędrówkę w „Chacie na Grabowej”. Tam uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, książeczki GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) i mogli wzmocnić się ciepłym posiłkiem. Szczególnie przydało się to tym, którzy stanęli w szranki do konkursu z wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej oraz znajomości zasad ochrony przyrody. Uczeń naszej szkoły Mariusz Otawa z klasy 1m zdobył w tym konkursie I miejsce a Daniel Michałek z klasy 1s II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast nasza szkoła otrzymała puchar dla Najliczniejszej Szkolnej Reprezentacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnej oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa.
Towarzyszyła nam piękna pogoda i doskonałe humory. Bawiliśmy się wspaniale, a przy okazji mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki naszych pięknych gór.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY TO WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY!!