Pożegnanie Absolwentów 2015

Pożegnanie Absolwentów 2015

Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.
T. Fiedorowicz

Słowami poety tegoroczni maturzyści żegnali się ze szkołą, nauczycielami i kolegami z młodszych klas. 24 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, podczas której podsumowaliśmy cztery lata spędzone w murach naszej szkoły przez młodzież z klas 4AB i 4DM.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Cholewa, w swoim przemówieniu żegnając Absolwentów i jednocześnie życząc im wszystkiego dobrego w dalszym życiu, a szczególnie powodzenia podczas egzaminów maturalnych.

Nie mogło również zabraknąć kilku słów pożegnania przekazanych, w imieniu młodszych kolegów, przez Monikę Cinal oraz prowadzących uroczystość – Pawła Orszulika i Tymoteusza Węglorza z kl. 2D. Absolwenci otrzymali również upominki – breloczki i wisiorki w kształcie czterolistnej koniczyny.
Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Nagrodami wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli wysoką średnią oraz tych, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły:
– z klasy 4 AB: Sandrę Buczak, Darię Haramus, Beatę Kozłowską, Magdalenę Moskałę, Kornelię Nowoczek, Annę Sikorę, Natalię Wyleżoł, Jakuba Kohuta, Bartłomieja Smelika oraz Jakuba Walczaka;
– z klasy 4 DM: Damiana Bączka, Wojciecha Gabzdyla, Szymona Holonę, Mariusza Kaletę, Artura Lebiedzika, Dawida Machalicę, Krzysztofa Ponikiewskiego, Mikołaja Ptasińskiego oraz Grzegorza Rewiga.
Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali również rodzice.
Najbardziej wzruszającym momentem okazało się pożegnanie z wychowawcami – p. Agatą Nikonowicz – wychowawczynią klasy 4DM oraz p. Sylwią Tomiczek i p. Lubomirą Iskrzycką – wychowawczyniami klasy 4AB.
„Zapewniamy, że szkoła, której mury właśnie opuszczamy, na zawsze pozostanie naszą szkołą i nieraz będziemy z sentymentem wracać do niej we wspomnieniach. Dołożymy również starań, by w swoim dorosłym życiu godnie ją reprezentować, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym” – tymi słowami Mariusz Kaleta z kl. 4DM żegnał nauczycieli w imieniu koleżanek i kolegów z klas czwartych. Tą część uroczystości zakończyła pięknym wierszem Kornelia Nowoczek z kl. 4AB.
Podsumowaniem tych wzruszających chwil były prezentacje zdjęć klasowych oraz filmów przygotowanych przez Absolwentów, film z gratulacjami i życzeniami przesłany przez zaprzyjaźnioną szkołę ze Zborowa na Ukrainie oraz program artystyczny – pokaz tańca nowoczesnego przygotowany przez uczennice z klasy 1f – Nikolę Żbik i Ewelinę Łysek. Na końcu swoje zdolności aktorskie zaprezentowali p. Jakub Kania, Klaudia Duda (2f) i Szymon Holona (4DM) przedstawiając krótki skecz z „zestresowanym maturzystą” w roli głównej. Pan Kania wraz z uczniami przygotował również oprawę muzyczną akademii.