Pożegnanie absolwentów 2013

Pożegnanie absolwentów 2013

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: jest czas powitania i pożegnania – takimi słowami pożegnała tegorocznych absolwentów pani dyrektor Bożena Cholewa w piątek 26 kwietnia. Tego dnia w szkolnej auli po raz ostatni spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i młodszymi kolegami uczniowie klas czwartych, aby odebrać upragnione i długo wyczekiwane świadectwa ukończenia technikum. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, o który zadbali uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami, przygotowując tą szczególną akademię prowadzoną przez Monikę Reiske i Pawła Kuboszka z klasy 3AB.

W tym roku szkolnym technikum ukończyło 65 uczniów z kierunków: technik usług fryzjerskich, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk i technik teleinformatyk. Dwóch z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a byli to Łukasz Bizek z klasy 4TI oraz Łukasz Heller z 4M. Nagrodzeni zostali również Ci, którzy w ciągu czterech lat spędzonych w murach ZST wyróżnili się, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, angażując się w szkolne życie. Do tego grona należeli: Aleksandra Balcar, Ewelina Czyż oraz Konstancja Ziemianin z klasy 4A, Łukasz Heller, Marcin Zioła, Jerzy Raszka, Arek Gabzdyl, Krzysztof Szarzec oraz Grzegorz Nicieja z klasy 4BM, a także Łukasz Bizek, Dawid Satława, Artur Szarzec, Paweł Malik i Kamil Loter z 4CTI. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły: pani L. Ziemianin, pani U. Spodymek, pani M. Bizek oraz pani K. Fober.

Podczas akademii nie zabrakło podziękowań, szczególnie dla tych, którzy przez cały okres nauki opiekowali się tegorocznymi absolwentami. Funkcję wychowawców pełnili: pani Zyta Soszka – klasa 4A, pan Andrzej Hławiczka/pan Leszek Kołodziej – klasa 4BM, pan Tomasz Matuszek – klasa 4CTI.

Tak jak to przy rozstaniach bywa wspominano dawne czasy, przywoływano w pamięci chwile, zarówno te radosne jak i smutne, związane z pierwszym dniem w szkole, pełne beztroski, jak i te, kiedy trzeba było się wykazać wiedzą i umiejętnościami. Absolwenci przygotowali ciekawe klipy oddające specyfikę każdej z klas, bo każda była inna i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń zarówno nauczycielom jak i młodszym kolegom:)

Uroczystość uświetnił występ muzyczny duetu Stare Żelazne Burty w składzie: Paweł Malik (4TI) – wokal i Krzysztof Szarzec (4M) – gitara oraz układ taneczny w wykonaniu Patrycji Worek i Kingi Stupek z 3A. Nie zabrakło również mocnego akcentu ze strony samorządu szkolnego. Przewodniczący szkoły Kabiesz K. w nietypowy sposób pożegnał czwartoklasistów, co w realu uczynił Sebastian Nowosad.

Absolwentom gratulujemy i życzymy połamania piór/długopisów z czarnym tuszem na maturze i podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Pamiętajcie: „Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga”. (W. Churchill).