Pożegnanie absolwentów 2009

Pożegnania zawsze są trudne. Zazwyczaj wiążą się z zamknięciem jakiegoś etapu życia. Z jednej strony przynoszą tęsknotę za tym, co już minione i nie wróci, z drugiej dają szansę na dobry początek czegoś zupełnie nowego. 24 kwietnia 2009 roku nowi absolwenci ZST ze świadectwami w dłoniach „poszli w świat”, aby stawić czoła nieznanym wyzwaniom. Rozstaliśmy się z nimi z nadzieją, że lata spędzone w szkole zaowocują w dorosłym życiu.

Tradycją jest, że klasy młodsze w imieniu społeczności szkolnej żegnają czwartoklasistów. Ich zadaniem było przygotowanie akademii oraz programu artystycznego. Z powierzonej misji spisali się na medal. Konferansjerami tej niezwykłej uroczystości byli: Natalia Legierska z 3co oraz Michał Pilch z 3m. Do honorowych gości akademii należeli: Dyrekcja ZST, wychowawcy klas czwartych, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pani Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska p. G. Skałuba Ossolińska.

Tego dnia pożegnaliśmy pięć klas czwartych:
klasę 4a – wychowawca – pani Zyta Soszka,
klasę 4b – wychowawca – pani Józefa Przywara
klasę 4e – wychowawca – pan Leszek Kołodziej,
klasę 4co – wychowawca – pani Bożena Cholewa
klasę 4t – wychowawca – pan Aleksander Trombik

Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji dla tych, którzy w sposób szczególny wyróżnili się wśród uczniów, uzyskując wzorową ocenę z zachowania, bardzo dobre wyniki w nauce, pracując na rzecz szkoły. Do tego grona należeli:

– z klasy 4a Beata Stokłosa, Katarzyna Kubiak, Izabela Pietrusiak
– z klasy 4b Jakub Baczyński, Sebastiana Stańczyk, Michał Waszut
– z klasy 4e Adrian Czermak, Piotr Kizinkiewicz, Rafał Prochot, Arkadiusz Szajter
– z klasy 4co Marcin Chrapek i Marek Lipka
– z klasy 4t Mateusz Drózd, Adam Lipsa, Damian Wojnar.

Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska wręczyła klasie 4c certyfikaty uprawniające do montażu urządzeń solarnych. Złożyła również podziękowania na ręce opiekuna tej grupy mgr inż. Z. Matrasa.
Wśród naszych absolwentów nie zabrakło i tych, którzy wzięli udział w akcji krwiodawstwa „Maturzysto! Zdaj egzamin z życia”. Uczniowie Ci otrzymali listy gratulacyjne od Starosty Cieszyńskiego. Byli to:

Damian Czakon
Zbigniew Kuś
Adam Lipsa
Piotr Sikora
Arleta Ziobrowska
Adrian Pagieła

Uroczystość przebiegała w niezwykle podniosłej atmosferze. Nie zabrakło wzajemnych podziękowań, uścisków dłoni, gratulacji, ale także i łez, które ukradkiem kręciły się w niektórych oczach. W końcu to ostatnia szkolna akademia, w której główną rolę odgrywali nasi absolwenci.
Atmosfera uległa rozładowaniu podczas programu artystycznego, który poprowadzili Marcin Dziadek i Tomek Makula z 3et. Chłopcy wcielili się w rolę reporterów i za pomocą materiału filmowego przypomnieli naszym kochanym czwartoklasistom najciekawsze opinie nauczycieli na ich temat. Dzięki temu każda klasa została doceniona w jakiejś dziedzinie. Przyznano symboliczne Oscary w następujących kategoriach:

MISTRZOWIE SWATANIA – Oscar dla 4e
MISTRZOWIE NIECHCIEJSTWA – Oscar dla 4b
MISTRZOWIE NOŻYC – Oscar dla 4a
TECHNICY CHEMICY – Oscar dla 4T
MISTRZOWIE PIOSENKI BIESIADNEJ – Oscar dla 4CO

Na zakończenie nie zabrakło także życzeń na dalszą, nową drogę życia. Wkraczając w nową rzeczywistość, pamiętajcie drodzy absolwenci o słowach B. Dylana: Możesz wybudować drabinę prowadzącą do gwiazd i zdobywać każdy jej szczebel!