Lekcja historii  w IPN

Lekcja historii w IPN

10 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy 3D, 3M oraz 3BC udali się na wyjazdową lekcję historii do Katowic. Młodzież brała udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Co kryją Archiwa IPN?”. Na lekcji omówiono mechanizm działania służb komunistycznych i pozyskiwania tajnych współpracowników oraz zaprezentowano działania operacyjne na przykładzie konkretnego obywatela PRL. Uczniowie zwiedzili także archiwum IPN, gdzie pracownik przedstawił zasady działania tejże instytucji. Po lekcji klasy udały się do Muzeum Kopalni Wujek, gdzie przywołano historię pacyfikacji Kopalni oraz zaznajomiono uczniów z sylwetkami zabitych górników. Po wizycie młodzież złożyła znicz pod pomnikiem poległych jako że zbliżała się rocznica masakry (16 grudzień 1981).

Opiekunami były: Joanna Holisz-Januszek oraz Joanna Wojnar.

ZDJĘCIA