Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizyki

Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera w Cieszynie przyglądała się pokazom i doświadczeniom z fizyki prezentowanym przez Pracownię Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.W Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbyły się XXXII Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki. W tym roku uczniowie klasy IV M oraz II BK mieli okazję wysłuchać wykładów: „Siły Wszechświata”, „Zasady zachowania w mechanice” oraz „W równowadze”. Wykłady oraz pokazy były bardzo ciekawe i zajmujące, pozwoliły zrozumieć warunki równowagi, zasadę konstrukcji mostów czy zabawek dla dzieci, a młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w prezentowanych pokazach i doświadczeniach.

Małgorzata Holisz

ZDJĘCIA