Wycieczka klasy 1ks do Fiata

Wycieczka klasy 1ks do Fiata

10 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 1ks wybrali się wraz z wychowawcą – mgr Tadeuszem Chodykinem oraz mgr inż. Leszkiem Kołodziejem do fabryki Fiat Auto Poland Zakład Tychy, aby obejrzeć proces produkcyjny powstawania samochodu. Na początku wizytowaliśmy spawalnie oraz tłocznię firmy Delfo, która mieści się na terenie fabryki i wykonuje dla niej elementy karoserii. Większość prac w tłoczni i spawalni jest zrobotyzowana. Następnie przeszliśmy do lakierni gdzie przewodnik zapoznał nas z etapami nakładania kolejnych powłok lakierniczych. Z lakierni przeszliśmy na wydział montażu, gdzie  następuje montaż zespołu napędowego, zawieszenia i wielu różnych zespołów i osprzętu. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wielu ciekawostkach związanych z produkcją samochodów.

Leszek Kołodziej

ZDJĘCIA