WITAJ SŁONECZNA HISZPANIO!

WITAJ SŁONECZNA HISZPANIO!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny będą mieli możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii.

Zgłoszony przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus + dwuletni projekt pt. „Kompetencje zawodowe bez granic” został zatwierdzony do realizacji, uzyskując wysoką ocenę (93/100 p.).

Już po raz trzeci, w ramach działań projektu, szkoła będzie współpracować z organizacją partnerską EUROMIND. Jest to międzynarodowa firma doradcza i szkoleniowa, specjalizująca się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego na terenie Hiszpanii.

Projekt rozpocznie się 1.09.2017 r. a zakończy się w sierpniu 2019 r.

78 uczniów klas technikum naszej szkoły wyjedzie do słonecznej, hiszpańskiej Sewilli w celu odbycia praktyk zawodowych. Dzięki stażom zagranicznym uczniowie kierunków takich jak mechanik, mechatronik, elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji, będą mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności zawodowych, zdobycia doświadczenia w przyszłym zawodzie w odmiennych warunkach kulturowych, a tym samym zwiększenia swoich szans na europejskim rynku pracy.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 150 tys. euro, a jego autorkami są p. Anita Pokrywa, p. Joanna Wojnar i p. Katarzyna Zorychta.