WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ

Słowacja to bardzo malowniczy kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi. To właśnie tam w dniach 12/13 czerwca 2017r. udali się na wycieczkę uczniowie klasy 1ks i 1f wraz z wychowawcami.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Tatralandii w Liptowskim Mikulaszu, gdzie korzystaliśmy z basenów termalnych, zjeżdżalni , a piękna pogoda pozwoliła także na kąpiele słoneczne.

W drugi dzień wycieczki udaliśmy się do Doliny Demianowskiej, gdzie zwiedziliśmy jedną z najpiękniejszych jaskiń – Demianowską Jaskinię Wolności. Mieliśmy okazję podziwiać ciekawy system podziemnych korytarzy, a wraz z nimi stalaktyty, stalagmity, wodospady, jeziorka oraz podziemną rzekę. Trasa miała długość 1150m i było do pokonania 913 schodów. Warto było.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Orawskiego, który sprawia wrażenie , że wrósł w skałę. Po pokonaniu ponad 600 schodów-schody, schody……..nagrodą były piękne widoki z tarasów zamkowych na dolinę rzeki Orawy.

Po tych wszystkich atrakcjach , zmęczeni , ale z wieloma wspaniałymi wrażeniami wróciliśmy do Cieszyna , aby za tydzień zakończyć rok szkolny i znowu wybrać się gdzieś na kolejną niezapomnianą wycieczkę.

ZDJĘCIA