Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 20 i 21.06 2017 roku dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Legierski z klasy 1BK i Adam Konior z klasy 1AC wzięli udział w szesnastogodzinnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z uczniami ratownik cieszyńskiego pogotowia Janusz Głaz. W sposób ciekawy, czasem humorystyczny opowiadał i pokazywał, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Druga część szkolenia należała do uczniów. To oni musieli wykazać się nabytą wiedzą, opanowaniem, umiejętnościami, a zadania, które przygotował dla nich pan Janusz Głaz, nie były łatwe. Szkolenie zakończył test. Pokazał on, że ta wielogodzinna nauka nie poszła w las, ponieważ nasi
uczniowie uzyskali w nim bardzo dobre wyniki. Następnie Pani Wicestarosta uroczyście pogratulowała biorącym udział w szkoleniu i wręczyła zaświadczenia o ukończeniu kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Chłopakom gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że nasza szkoła zyskała fachowych ratowników pierwszopomocowych.

ZDJĘCIA