Langer znów  wygrywa!

Langer znów wygrywa!

W sobotę 30 września br. uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Technicznych im. G. Langera, wraz  z opiekunami, wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Pożegnanie lata” na Stożku.

Grupa młodzieży z naszej szkoły, wyruszyła na górski szlak z Przełęczy Kubalonka szlakiem czerwonym przez Beskid 824m n.p.m. a potem niebieskim, trawersując stok Kiczorów  i tak jak uczestnicy z pozostałych szkół, po około dwugodzinnej wspinaczce zakończyła wędrówkę w schronisku PTTK na Stożku  978m n.p.m.”. Tam uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, książeczki GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) i mogli wzmocnić się ciepłym posiłkiem. Szczególnie przydało się to tym, którzy stanęli
w szranki do konkursu z wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej oraz znajomości zasad ochrony przyrody. Uczeń naszej szkoły Paweł Legierski z klasy 1M zdobył w tym konkursie I miejsce!! Zaś 3, 4 i 5 zdobyli kolejno Łukasz Juroszek, Łukasz Kukuczka i Jan Chrapek wszyscy z klasy 1M.

Wygrywanie tego konkursu staje się już niemal tradycją naszej szkoły. Wielkie gratulacje!

Okazało się również, że jesteśmy najliczniejszą drużyną wśród szkół ponadgimnazjalnych i zdobyliśmy wspaniały puchar, który wręczył nam burmistrz Ryszard Macura i prezes PTTK Jacek Tyczkowski.

Towarzyszyła nam piękna pogoda i  doskonałe humory. Bawiliśmy się wspaniale, a przy okazji mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki naszych pięknych gór.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY! TO WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY!!

ZDJĘCIA