Wycieczka do Dworu Kossaków

Wycieczka do Dworu Kossaków

W piątek, 20 października, odbyła się nietypowa lekcja poświęcona sylwetce Zofii Kossak – Szatkowskiej, pisarki związanej z naszym regionem. Klasy 1C i 2f wraz z opiekunkami (J. Przywarą, A. Rybczyńską, A. Werner i J. Wojnar) wzięły udział w prelekcji Lokalna znana – nieznana: ZOFIA KOSSAK. Zajęcia odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich.

Korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer Szlakiem Kamyka w kierunku bacówki na Górze Bucze. Szlak nazwano tak na cześć autora Kamieni na Szaniec – Aleksandra Kamińskiego, który w latach przedwojennych był kierownikiem stanicy harcerskiej w Górkach. Tam skosztowaliśmy grillowanych oscypków, upiekliśmy kiełbaski, a wycieczkę zakończyliśmy głośnym odśpiewaniem „Stu lat” jednemu z kolegów.

ZDJĘCIA