Rozpoczynamy hiszpańską przygodę

Rozpoczynamy hiszpańską przygodę

„Kompetencje zawodowe bez granic” – pod takim hasłem przebiega najnowszy projekt Erasmus+ (to już trzeci program staży zagranicznych w naszej szkole). W ciągu dwóch lat trwania projektu 5 grup stażystów będzie miało możliwość odbycia praktyk w Hiszpanii. Dzięki temu nasi uczniowie rozwiną umiejętności zawodowe, będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce, podniosą również poziom znajomości języków obcych (angielskiego i hiszpańskiego). Miłym dodatkiem będzie spotkanie z hiszpańską kulturą, historią i zwyczajami.

Pierwsza grupa stażystów właśnie rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę. Młodzież z klasy o kierunku technik mechanik i technik mechatronik spędzi najbliższe dwa tygodnie w Sewilli. Głównym celem wyjazdu jest poszerzenie wiedzy z zakresu programowania frezerek CNC. Uczniowie odbędą szereg zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez hiszpańskich wykładowców. Wezmą również udział w kursie języka hiszpańskiego. Oprócz tego, w czasie wolnym od zajęć, będą mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych zabytków Sewilli, Kadyksu i Malagi. Poznają hiszpańską kulturę, kuchnię, tradycje i obyczaje. Czas spędzony w Sewilli na pewno będzie niezapomnianą przygodą.

Po szczegółową relację z wyjazdu odsyłamy na stronę projektu na facebooku: ZST w Hiszpanii Mechatronik & Mechanik 2017

ZDJĘCIA