,,LIGA MŁODEGO KREATORA” SEZON VII – OTWARTY

,,LIGA MŁODEGO KREATORA” SEZON VII – OTWARTY

4 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs fryzjerski ,,Ligi Młodych Kreatorów”. Tematem przewodnim była MARZANNA. Intrygujące stylizacje fryzur, strojów i makijażu wykonane przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej utrzymane były w klimacie nawiązującym do wierzeń ludowych związanych z topieniem Marzanny. Według jurorów poziom był niezwykle wysoki, co przysporzyło kłopotów w wyborze trzech najlepszych kreacji.

Stylizacje młodych kreatorów oraz pokaz zatytułowany CZTERY PORY ROKU w wykonaniu uczennic TUF z kl. 2AC podziwiali znamienici goście: Starszy Cechu, Wicestarosta , przedstawiciel Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego i Kuratorium z Bielska-Białej oraz dyrektor P. Peter Szymeczek z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły Stredni Skola Havirov- Postredni Sucha.

Kolorowe widowisko oglądali też uczniowie gimnazjalni z Brennej, Dębowca i ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Cieszyna.

Jury miało międzynarodowy skład. Zasiadły w nim dwie jurorki ze szkoły w Havirowie oraz egzaminatorka egzaminów czeladniczych z Bielska – Białej,

Pani U. Legierska. Zwycięskie trofea wewnętrznego etapu konkursu ,,Ligi Młodych Kreatorów” zdobyły uczennice:

Sylwia Keller – kl. 2f (z modelką A. Jenkner)

Justyna Janik – kl. 3f (z modelką J. Ochodek)

specjalną ,,Dziką kartę” za wyjątkową kreację otrzymała:

Marcelina Jurczyk (z modelką A. Śmietaną) – uczennica weźmie udział w eliminacjach 5 marca w Cechu w Żorach. Zwycięzcy zakwalifikowali się do finału konkursu

,,Ligi Młodego Kreatora” , który odbędzie się w kwietniu w Świętochłowicach.

Będą tam rywalizować z kandydatami z pięciu szkół fryzjerskich. Walka toczyć się będzie o nagrodę w wysokości 1000 zł i wiele nagród rzeczowych (w tym różnorodne szkolenia fryzjerskie) oraz o zostanie jurorem w kolejnej edycji Ligi Młodego Kreatora.

Pragniemy życzyć dalszych sukcesów wszystkim naszym uczniom, którzy dzięki swoim umiejętnościom i chęciom rywalizacji dążą do osiągnięcia wysokich miejsc oraz pokazują, że takie konkursy to nie tylko ciężka praca nad doskonałą fryzurą, ale również świetna zabawa i pomysły na niesamowite kreacje. Mamy nadzieję, iż konkurs finałowy przyniesie im kolejne sukcesy.

Z przyczyn cenzuralnych nie możemy publikować zdjęć kreacji konkursowych, a jedynie zdjęcia z pokazu przygotowanego przez uczennice TUF kl. 2AC.

ZDJĘCIA