Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

„Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to, aby pomagać sobie, a druga po to, aby pomagać innym.” Audrey Hepburn tak skomentowała jakże ważną kwestię, która pojawia się szczególnie w okresie przedświątecznym. Kiedy nadchodzą święta, wszyscy zastanawiają się nad tym, co kupić najbliższym, aby wywołać uśmiech na ich twarzy. Jest wiele osób, które nie są w stanie pozwolić sobie na obdarowanie kogoś bliskiego. Często nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby. W tej edycji Szlachetnej Paczki klasa 3CD wraz z wychowawczynią Katarzyną Zorychtą z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie postanowiła „nie przejść obojętnie” obok osób potrzebujących. Spośród wielu potrzebujących rodzin wybraliśmy dwie: samotną rencistkę – panią Marię i panią Anię – samotnie wychowującą córkę Natalkę. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, jedzenia, upominków dla małej Natalki. Jako klasa dokupiliśmy resztę potrzebnych rzeczy i za zebrane pieniądze zakupiliśmy ubrania dla Natalki, plecak szkolny, a także krzesło do biurka. Dla pani Marii zdecydowaliśmy się kupić telewizor, gdyż z powodu choroby nie jest w stanie wychodzić z domu. Kilku ochotników zdecydowało się pojechać osobiście do pani Ani i pomóc jej w przenoszeniu mebli oraz zamontowaniu lampy. Z pewnością zarówno pani Maria i pani Ania z córką będą miały niezapomniane święta spędzone w atmosferze miłości, wiedząc, że ich los nie jest ludziom obojętny.