Dwoje uczniów naszej szkoły nagrodzonych w XIV Konkursie Gwary – „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”

Dwoje uczniów naszej szkoły nagrodzonych w XIV Konkursie Gwary – „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”

W Ośrodku Kultury Strzelnica w  Czeskim Cieszynie, we wtorkowe popołudnie – 19 grudnia, słychać było miłe dla ucha  mieszkańców nadolziańskiego  grodu pobrzmiewanie różnych odmian gwary cieszyńskiej. Odbywał się tam w tym roku Koncert Finałowy XIV Konkursu Gwary – „ Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”.

I tym razem uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Niezmiernie cieszymy się z sukcesu dwójki naszych uczniów:  Łukasza Kukuczki, z klasy 1M , który zdaniem Jury, prezentacją tekstu  Jako mnie Gajdosz  muzykom zaścipił zasłużył  na drugie miejsce w kategorii najstarszych uczniów i Joanny Leś, uczennicy klasy 1f, która przedstawiając  tekst O kiszyniu kapusty  J. Klocka uplasowała się na zaszczytnym trzecim miejscu.

Podczas Koncertu Finałowego usłyszeliśmy raz jeszcze doskonały występ Joanny Leś, dowcipnie i z gwarową swadą opowiadającej, jak kiejsi  kiszyni  kapusty  wyglądało. Radość uczniów i ich nauczycieli została wzmocniona miłą atmosferą imprezy i ciekawymi nagrodami.

ZDJĘCIA