BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

Te i inne nowości znajdziecie w Szkolnej Bibliotece. Zapraszamy!

Hanna Cygler

Złodziejki czasu

Doskonała książka, która rozbawi i wzruszy do łez.

 Lata 2013-2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk

Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica – wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą inspiracją dla ich twórczych umysłów. Czy połączenie horroru, romansu i kryminału to nie jest mieszanka zbyt wybuchowa?

Niby to ja jestem „kryminalistką”, więc jak wytłumaczyć to, że Hanna Cygler w swoich książkach zabija częściej niż ja?”

Joanna Jodełka
(autorka kryminałów i thrillerów)

Katarzyna Berenika Miszczuk

Szeptucha

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!

Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medycyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy, wierzy tylko w antybiotyki. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka!

Pobyt w Bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Okazuje się, że wielką miłość można spotkać wszędzie. Czy jednak uczeń lokalnego wróża, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła?

Siri Pettersen

 Dziecko Odyna
Cykl: Krucze pierścienie (tom 1.)

Pierwszy tom oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie.

Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

Siri Pettersen wkracza do krainy norweskiej literatury świetnie napisaną i porywającą powieścią fantasy – aż dziw, że debiutantka potrafiła dokonać czegoś takiego.”

Solgunn Solli, Altaposten

 

Wśród natłoku książek fantasy to dzieło wznosi się wysoko ponad wiele innych pozycji przede wszystkim dzięki świetnemu językowi i rezygnacji z tanich efektów.

May Grethe Lerum, VG