Beniamin wśród 19 najlepszych w kraju!

Beniamin wśród 19 najlepszych w kraju!

6 marca 2018 w Zespole Szkół Budowlano – Ceramicznych w Gliwicach odbył się etap okręgowy III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie czwartej klasy: Beniamin Szklorz oraz Jan Sidzina. Chłopcy musieli zmierzyć się z 40 pytaniami testowymi oraz 5 tak zwanymi „zadaniami do obliczenia”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół województwa śląskiego. Po dogrywce Beniamin zajął zaszczytne II miejsce, tym samym awansował do finału konkursu! Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że jak zauważyli organizatorzy poziom był bardzo wysoki. Jan uplasował się tuż za podium, na 4 pozycji.
W etapie finałowym, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w Sieradzu, Beniamin będzie zmagać się z zadaniami praktycznymi z zakresu fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Patronem merytorycznym konkursu jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej, a wśród sponsorów konkursu można wymienić firmy z branży energetycznej takie jak zaprzyjaźniony z nami Hewalex oraz Viessmann, Galmet i GlobEnergia.
Obu uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za Beniamina trzymamy mooooocno kciuki!

ZDJĘCIA