III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu

Dobiegł końca III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za Beniamina Szklorza z klasy 4CD. Zdaniem jego opiekuna – pani Adriany Nawrat oraz nauczycieli, którzy go znają, nie było to konieczne, ponieważ Beniamin to wyjątkowo zdolny uczeń. Jaki jest efekt połączenia talentu i ducha rywalizacji? Beniamin zajął III miejsce!!! Tylko dwóm rówieśnikom udało się pokonać reprezentanta naszej szkoły. W tym miejscu należy dodać, że różnica punktów pomiędzy chłopcami była symboliczna. W finałowej rozgrywce mieli oni za zadanie między innymi obliczyć moc pompy ciepła w trybie chłodzenia oraz wyliczyć współczynnik efektywności pompy COP. Zadanie nie należało do łatwych. 

Dr inż. Stefan Reszewski, adiunkt na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej, a więc uczelni, która patronuje konkursowi, przekonuje, że z roku na rok rośnie poziom merytoryczny uczestników. Zarówno dr Raszewski jak i opiekunowie oraz wszystkie osoby zasiadające w komisji konkursowej zgodnie stwierdziły, że poziom trudności był równoważny poziomowi olimpiady. Rada Wydziału Politechniki podobno pracuje nad takim podwyższeniem rangi konkursu.

Dla przypomnienia: do tegorocznej edycji przystąpiło 2078 uczniów z 83 szkół z całej Polski. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Beniamin odniósł OGROMNY sukces! Wielkie, wielkie GRATULACJE!

ZDJĘCIA