Wycieczka klas 2C i  2M na targi branży elektroenergetycznej ENERGETAB

Wycieczka klas 2C i 2M na targi branży elektroenergetycznej ENERGETAB

11 września 2018 roku klasy 2C i 2M udały się do Bielska-Białej na targi sprzętu elektroenergetycznego i energoelektronicznego ENERGETAB. Jak co roku impreza została zorganizowana przez centrum targowo-wystawiennicze ZIAD mieszczące się pod Szyndzielnią. W trakcie zwiedzania targów uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi aparatami elektrycznymi, układami energoelektronicznymi, osprzętem sieciowym oraz rodzajami zabezpieczeń stosowanych w sieciach niskich, średnich i wysokich napięć. Nasi podopieczni mogli również uczestniczyć w pokazach i prezentacjach maszyn i urządzeń elektrycznych oraz demonstracjach działania systemów informatycznych zarządzających energetyką. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko z interaktywnym robotem wykonanym z elementów instalacji elektronicznych, z którym można było … podyskutować. Po wielogodzinnym zwiedzaniu targów bogatsi o zdobytą wiedzę oraz mnóstwo gadżetów uzyskanych od przedstawicieli handlowych prezentujących się na targach wróciliśmy do Cieszyna. Jeszcze w trakcie drogi powrotnej padło pytanie o przyszłoroczne targi i możliwość zorganizowania wycieczki.