Mistrzostwa szkoły o tytuł  „Mistrza kierownicy 2018r”

Mistrzostwa szkoły o tytuł „Mistrza kierownicy 2018r”

W dniu 25.X 2018r uczniowie klasy 2s wraz z opiekunami: panią dyrektor Bożeną Cholewą i wychowawcą klasy panem Andrzejem Danelem udali się na profesjonalny tor wyścigowy STEEL RING w Trzyńcu w Republice Czeskiej, aby wyłonić „Mistrza Kierownicy 2018”. Przy okazji tej wycieczki reklamowaliśmy za granicą  naszą szkołę i zawód mechanik pojazdów samochodowych w Branżowej Szkole Zawodowej I Stopnia oraz promowaliśmy zdrową, sportową rywalizację w warunkach kompleksowego zabezpieczenia technicznego i medycznego.

Zawody przeprowadzono w dwóch grupach. Po 10 minutowym przejeździe będącym zapoznaniem się z pracą profesjonalnych gokartów napędzanych  silnikami spalinowymi Honda GX390 oraz z torem z licznymi zakrętami i odcinkami wymagającymi perfekcyjnego operowania pedałem gazu i opóźnionego dohamowania rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja z indywidualnymi pomiarami czasu na każdym okrążeniu dla każdego uczestnika. Bieżące czasy były wyświetlane na tablicy świetlnej nad torem wyścigowym co jeszcze bardziej motywowało ścigających się do mocniejszego naciśnięcia pedału przyśpieszenia. (Zwycięzca osiągnął średnią prędkość przejazdu 49,66 km/h). Wilgotny tor szczególnie na zakrętach przysparzał uczestnikom wyścigu wielu problemów
a oglądającym wiele emocji i radości. Najlepszy czas i tym samym tytuł „Mistrza Kierownicy 2018” oraz  puchar ufundowany przez Panią dyrektor wywalczył  Robert Pydych. Serdeczne gratulacje!!

Mamy nadzieję, wierzymy, że tego typu zawody  na w pełni profesjonalnym torze wyścigowym w warunkach kompleksowego profesjonalizmu wejdzie na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkół Technicznych im płk Gwidona Langera w Cieszynie

Notatkę opracował A. Danel

ZDJĘCIA