Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  organizowany jest  w ponad 160 krajach świata. Wydarzenie to promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie przedsięwzięć przedsiębiorczych. Pomaga zdobyć wiedzę z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.  Gospodarzem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym powiecie jest Zamek Cieszyn.

15 listopada  uczniowie z klasy 2C TME pod opieką p. A. Rybczyńskiej i p. A. Danela uczestniczyli w ramach tegorocznej edycji ŚTP w zajęciach warsztatowych pt.: „FAKTY I MITY NA TEMAT PROWADZENIA WŁASNEGO BIZNESU”, „KREOWANIE POMYSŁÓW NA BIZNES” i „WIZERUNEK W BIZNESIE … I NIE TYLKO, CZYLI NAJCZĘŚCIEJ  POPEŁNIANE BŁĘDY W KONTAKTACH”.

Wiedza, którą w bardzo przystępny sposób przekazał młody, ale doświadczony przedsiębiorca, trener i doradca biznesowy, wykładowca akademicki na UŚ w Katowicach p. Michał Kucharski na pewno mocno przybliżyła zagadnienia związane z podjęciem decyzji o założeniu własnego biznesu.

Notatkę przygotował A. Danel