WIĘCEJ WOLONTARIATU…

WIĘCEJ WOLONTARIATU…

Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu (Dz 20, 35) – jak głęboka jest treść tych słów można się było przekonać 19 grudnia 2018 r., w Domu Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie.

W ramach szkolnego koła wolontariatu, działającego przy ZST im. Płk. G. Langera – 8 dziewcząt z 3 klasy Technikum, dumnie reprezentujących profesję technika usług fryzjerskich, pod czujnym i profesjonalnym okiem Pani Doroty Śmietany – nauczycielki zawodu, wraz z opiekunem koła wolontariackiego ks. M. Wróblem zainaugurowało swoją charytatywną działalność pośród pensjonariuszek ww. domu opieki. Raz jeszcze słowa Stanisława Wyspiańskiego: Rób coś z sobą, nie tylko dla siebie, stały się żywą inspiracją dla dobra, drzemiącego w sercach młodzieży naszej szkoły. Nie sposób bowiem opisać emocji i wrażeń panujących wśród pań, które na co dzień przebywają w murach placówki SS. Boromeuszek naznaczone krzyżem starości i związanej z nim choroby.