Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody jest obchodzony 22 marca. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w grudniu 1992 roku, w Rio de Janeiro.

Z tej okazji w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera , jak co roku, odbyły się obchody Światowego Dnia Wody pod hasłem „Dostęp do wody dla wszystkich.”
Nasi uczniowie oraz zaproszeni goście z SP 2 sprawdzali swoją wiedzę na temat wody z różnych dziedzin. Następnie w auli, gdzie znajdował się „ Waterland ”, uczestnicy imprezy wzięli udział w prelekcji „ Człowiek i woda ” oraz w warsztatach dotyczących racjonalnego wykorzystania wody i sposobach jej oszczędzania przygotowanych przez p. Blandynę Gwiazda. Pod koniec imprezy konkurs wiedzy o wodzie został rozstrzygnięty.
Zwyciężyła klasa 2 M, a w grupie młodszej uczniowie klasy 7 A z SP 2. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. dyrektor Bożenę Cholewę oraz gościa specjalnego p. Barbarę Kłosowską z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego.
Nie zapomniano o jabłkach i butelkach z wodą, aby uzupełnić powszechny niedobór wody w naszym organizmie. Obchody Światowego Dnia Wody były jak zawsze świetną zabawą oraz możliwością poszerzenia wiedzy na temat wody.
Była to kolejna okazja zwrócenia uwagi na ciągle niedocenione znaczenie wody i jej rolę w życiu człowieka.