Dni otwarte szkoły

Dni otwarte szkoły

24 i 25 kwietnia były dniami szczególnymi dla naszej szkoły, a to za sprawą Dni Otwartych zorganizowanych dla uczniów kończących w tym roku naukę w szkole podstawowej lub gimnazjum.

Absolwenci tych szkół stają obecnie przed poważnym wyborem dotyczącym ich przyszłości. Dni Otwarte mają na celu zapoznanie uczniów z ofertą naszej szkoły oraz przekonanie ich, że warto warto wybrać Langera!

Zarówno w środę 24 jak i w czwartek 25 kwietnia uczniowie ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjum licznie przybyli do Zespołu Szkół Technicznych, niektórzy w grupach pod przewodnictwem swoich nauczycieli, inni pod opieką rodziców. Przy wejściu do szkoły na wszystkich czekała pani pedagog, która wspólnie z uczniami zapoznawała naszych gości z planem zwiedzania szkoły. Uczniowie klas drugich oprowadzali odwiedzających naszą szkołę po wszystkich przygotowanych salach i pracowniach.

Na przybyłych do ZST gości czekało mnóstwo atrakcji. Można było przekonać się jak działa krzesło elektryczne, każdy chętny mógł spróbować swoich sił w sterowaniu siłownikami pneumatycznymi. Uczennice kształcąca się jako fryzjerki przygotowały pokaz swoich umiejętności, tworząc niesamowite fryzury na głowach swoich koleżanek, które później były prezentowane w auli podczas pokazu mody. W pracowni mechatronicznej prezentowane były sterowniki PLC i sposób ich programowania. Nasi goście mogli zobaczyć doskonale wyposażone pracownie i sale lekcyjne. Grupa uczniów przygotowała nawet swoje własne projekty elektroniczne z wykorzystaniem platformy Arduino, które znajdowały się w pracowni maszyn i urządzeń mechatronicznych. Wszystkimi stanowiskami opiekowali się uczniowie, odpowiadając przy okazji na pytania związane z działaniem poszczególnych urządzeń jak również na te dotyczące samej szkoły. Pomocą służyli również opiekunowie pracowni, którzy chętnie wyjaśniali wszystkie zagadnienia dotyczące kształcenia w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie. Wielu odwiedzających naszą szkołę absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazywało zainteresowanie naszymi atrakcjami. Chętnie przyglądali się prezentowanym na stanowiskach urządzeniom oraz innym ciekawostkom związanych z techniką. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się z wieloma z nich już jako uczniami Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie w przygotowaniach do Dni Otwartych.