EnergeTab 2019

EnergeTab 2019

17 września 2019 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce na targi elektroenergetyczne ENERGETAB 2019 w Bielsku – Białej.

Jak co roku młodzież miała okazję zaznajomić się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu montażu instalacji elektrycznych, zabezpieczeń stosowanych w automatyce, konstrukcji maszyn i urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych. W trakcie zwiedzania nasi podopieczni mogli uczestniczyć w pokazach działania sprzętu elektronicznego, brać udział w konkursach, zdobywając cenne gadżety, poznawać nowe trendy w rozwoju sprzętu zasilanego energią elektryczną. Na pewno cennym doświadczeniem, zwłaszcza dla techników elektryków, było przedstawienie procesu powstawania transformatorów toroidalnych. Na innym stanowisku możliwa była konwersacja z robotem złożonym z części elektronicznych. Z perspektywy nauczycieli, opiekunów wycieczki, udział w targach na pewno spełnił oczekiwania, gdyż pozwolił na zaznajomienie uczniów z rzeczywistymi układami i urządzeniami stosowanymi w przemyśle. Targi umożliwiły również zweryfikowanie ich wiedzy teoretycznej z praktyczną poprzez możliwość udziału w testach sprawnościowych z zakresu montażu elementów elektrycznych. Niestety, po upływie ustalonego czasu trwania wycieczki musieliśmy udać się w drogę powrotną do Cieszyna, pomimo iż wielu atrakcji znajdujących się na terenie targów nie udało się w czasie zwiedzania obejrzeć. Ale nie ma się co martwić, spróbujemy to nadrobić na kolejnych targach w przyszłym roku.