Staż „mechaników” w Sewilli

Staż „mechaników” w Sewilli

Czternastu uczniów naszej szkoły, uczących się na kierunkach technik mechanik oraz technik elektryk weźmie udział w dwutygodniowych praktykach zagranicznych w Sewilli.

Wyjazd odbywa się w ramach trwającego w ZST projektu Erasmus + „Kształć się globalnie, pracuj lokalnie”. Młodzi technicy będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe, poznawać język, historię i kulturę Hiszpanii. Staż rozpoczynają już 9 listopada. Na zajęciach praktycznych uczniowie skupią się na skonstruowaniu od podstaw pojazdu elektrycznego” e-buggy”. W wolnym czasie zaplanowane jest zwiedzanie Sewilli i innych miast Andaluzji oraz doskonalenie języka hiszpańskiego, którego podstawy opanowali podczas kursów w szkole. Relację z wyjazdu można śledzić na stronie Projektu na Facebooku: Power 2019 ZST.