Tyflowarsztaty „Zobaczyć niewidzialne”

Tyflowarsztaty „Zobaczyć niewidzialne”

13 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W tym dniu klasy 1Cg i 1Mg wzięły udział w warsztatach psycho-edukacyjnych na temat dysfunkcji wzroku, zorganizowanych na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli wczuć się w rolę osoby niewidomej podczas codziennych czynności, takich jak zakupy, przemieszczanie się przy pomocy białej laski po nieznanym terenie, korzystanie z windy itp. Młodzież miała również okazję zagrać bez użycia wzroku w  gry dotykowe (m.in. domino, chińczyk, „memory”), zapoznać się z podstawami alfabetu Braille’a czy poznać rozwiązania techniczne, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku korzystać z komputerów czy telefonów.

Organizatorkami wyjścia na warsztaty były p. Wiktoria Wacławik-Liszka i p. Joanna Wojnar.