Święta radość

Święta radość

Kolejne spotkanie fryzjerek z pensjonariuszami Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego ss. Boromeuszek w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, prowadzonego przez ks. Marcina Wróbla, miało miejsce 2 grudnia br.

Data nieprzypadkowa, bowiem kilka dni później prawie cały świat obchodzi wspomnienie niezwykłej postaci, której dobroć po dzień dzisiejszy skłania ludzkie serca do przemiany. Oczywiście chodzi o osobę św. Mikołaja biskupa Myry (obecnie Demre w Turcji). Nikogo nie trzeba przekonywać do naśladowania jego przykładu życia. Wszakże wszyscy łakniemy dobra. A to ofiarowane z naszej strony innym, powraca w dwójnasób. Stąd nasze adeptki kierunku fryzjerstwa – pod czujnym okiem p. Jarosławy Bulandry-Drescher – wiedzione sercem natchnionym dobrocią Świętego, pokazały swoje niezwykłe umiejętności. Choć strzyżenie i modelowanie głów męskich i damskich można by oceniać w kategoriach estetycznych zewnętrznego piękna, to chyba najistotniejszym osiągnięciem stało się to, czego mieszkańcy ośrodka doświadczyli głęboko w sercu. Profesjonalizm warsztatu pracy w połączeniu z życzliwością i wrażliwością podejścia do starszego a często schorowanego człowieka, zaowocowały uśmiechem na twarzy tych ostatnich. A przecież o to chodzi, aby dzielić radość z tymi, których spotykamy na drodze naszego powołania.