Adwent w Wiedniu

Adwent w Wiedniu

Adwentowe wyjazdy do Wiednia uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie, stają się już powoli tradycją.

Wraz z turystami z całego świata mogą oni uczestniczyć w bożonarodzeniowych jarmarkach świątecznych, poczuć niepowtarzalny klimat zbliżających się świąt, zwiedzić wspaniałe zabytki stolicy Austrii, poznać jej historię.

Spacer głównymi ulicami wiedeńskiej starówki, przypominającymi w tym okresie barwnie przystrojone i oświetlone sale balowe zapełnione radosnym tłumem gości, pozostawia niezapomniane wrażenia.

Dodatkową atrakcją tegorocznego wyjazdu była wizyta w tzw. wiosce Hundertwassera. To kompleks obiektów zaprojektowanych przez nietuzinkowego, austriackiego architekta światowej sławy, inspirującego się w pewnym stopniu twórczością Gaudiego. Dzieła Hundertwassera charakteryzują się konsekwentnym brakiem symetrii, unikaniem prostych linii i kątów.
Integralnymi elementami budowli stają w się drzewa i krzewy rosnące na dachach i w zagłębieniach murów.

Atmosferę naszej wyprawy ilustrują załączone fotografie.