Rudolf Chwastek

Rudolf Chwastek

„Dobrze żyć – to wiele
Dobrze umrzeć – to wszystko”

W Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 roku, w wieku 85 lat, odszedł od nas wszystkich na zawsze Ś.P . Rudolf Chwastek.


Ze względu na szczególną sytuację spowodowaną wirusem Covid 19, nie mogliśmy ostatni raz pożegnać naszego byłego nauczyciela, towarzysząc Rodzinie w pogrzebie.
Odprowadzamy Go więc w sercu, myślach i wspomnieniach.
Urodzony 1 kwietnia 1935 roku mgr inż. Rudolf Chwastek był absolwentem Technikum Mechaniczno- Elektrycznego w Cieszynie rocznik 1952\53, klasy o specjalności- maszyny elektryczne.

Po ukończeniu szkoły średniej studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Po studiach podjął pracę w Fabryce Aparatury Chłodniczej ( FACH) w Cieszynie, a później został zatrudniony w BOBRM-E ( Branżowy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Maszyn Elektrycznych) Oddział Zamiejscowy w Cieszynie, gdzie awansował na stanowisko dyrektora.

W czasie zatrudnienia w FACH-u pracował równocześnie jako nauczyciel dochodzący w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym , gdzie uczył między innymi maszyn elektrycznych i materiałoznawstwa.

Razem z żoną Anną wychowali dwóch synów. Starszy Dariusz został lekarzem, młodszy Sławomir poszedł w ślady Ojca i w 1988 został absolwentem naszego Technikum, klasy o specjalności obróbka skrawaniem. Rodzinną tradycję kontynuuje Paweł, syn Sławomira i Jolanty, który w tym roku ma przystąpić do matury jako uczeń klasy o specjalności technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Absolwenci rocznika 1969/70 oraz starszych wspominają Go tymi słowami :

” …bardzo miły, spokojny, o dużej wiedzy, skromny, uprzejmy, swoją osobowością zjednywał sympatię wszystkich, dystyngowany, mister elegancji, konkretny, sympatyczny. Łatwo było Go lubić…”

Opinie te podzielają również Ci, którzy mieli zaszczyt z Nim pracować.
Pan Rudolf Chwastek pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci. W imieniu całego Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie, młodzieży i w naszym imieniu, pragniemy Panu podziękować za wszystko, co było dziełem Pana życia. Rodzinie i najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy głębokiego i serdecznego współczucia.

Bożena Cholewa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im.płk. G.Langera w Cieszynie
Łucja Macura b.dyrektor  Technikum Mechaniczno – Elektrycznego w Cieszynie