XLVII Olimpiada Wiedzy Technicznej

XLVII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Zapraszamy do udziału w XLVII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada jest skierowana do uczniów kształcących się w szeroko rozumianej branży elektrycznej i mechanicznej.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie z uwagi na możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, zdobycia cennego doświadczenia, możliwości wyróżnienia się w ogólnopolskim konkursie z wieloletnią tradycją oraz zdobycia cennych nagród (m.in. dyplomy laureatów Olimpiady, indeksy na prestiżowe kierunki studiów, …).

Etap szkolny Olimpiady rozpocznie się w dniu 23 października 2020. W tym roku , podobnie jak w poprzednim, zadania będą rozwiązywane przy komputerach.
Osoby zainteresowane udziałem w Olimpiadzie proszone są o zgłoszenie poprzez dziennik elektroniczny z Krzysztofem Szczepańskim do poniedziałku 19 października.

Zawody będą składały się z 15 zadań testowych oraz 6 zadań otwartych (należy wybrać i rozwiązać trzy zadania). Każde poprawnie rozwiązanie zadania testowego oznacza przyznanie 1 punktu, za poprawne rozwiązanie zadania otwartego przysługuje 5 punktów. Zakres materiału obejmuje zagadnienia z dziedzin takich, jak: historia techniki, zagadnienia statyki konstrukcji, kinematyka ruchu bryły sztywnej, termodynamika, prawa fizyki dla cieczy oraz budowy materii, rozwiązywanie prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczanie parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcanie sygnałów, a także analiza i synteza prostych systemów cyfrowych. Czas trwania zawodów szkolnych wynosi maksymalnie 90 minut. Zgodnie z regulaminem nie można wnosić na zawody urządzeń elektronicznych z wyjątkiem kalkulatorów prostych (nie wolno używać do obliczeń telefonów komórkowych).

Więcej informacji na temat Olimpiady Wiedzy Technicznej (m.in. regulamin oraz zadania z poprzednich lat) można znaleźć pod adresem:

https://owt.enot.pl/