Wycieczka klasy 1scp

Wtorek 29 października dla klasy 1scp był pełen wrażeń! Nasza pierwsza wycieczka integracyjna i od razu wielka bitwa o.. ?

Należy marzyć, bo marzenia się spełniają.

Rozrzucone muszle na plażach, niektóre tak ogromne, że zmieściłoby się w nich koło ciężarówki. Rozgwiazdy w przybrzeżnej wodzie omiatane falami, ławice drobnych, kolorowych rybek i cały ten podwodny świat, o którym marzyliśmy, by go zobaczyć.

Staż „mechaników” w Sewilli

Czternastu uczniów naszej szkoły, uczących się na kierunkach technik mechanik oraz technik elektryk weźmie udział w dwutygodniowych praktykach zagranicznych w Sewilli.

PAINTBALL W KLASIE 1BK

W dniu 22października 2019r. uczniowie klasy 1BK wraz z wychowawcą Tadeuszem Chodykinem i Arkadiuszem Brachaczkiem udali się na integracyjną wycieczkę.

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 11 października 2019r. odbył się coroczny Turniej szachowy. 7 uczniów naszej szkoły pod opieką Tadeusza Chodykina rywalizowało o tytuł najlepszego szachisty Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie.

Symulacja wyborów

8.10 i 9.10 w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych w ramach ogólnopolskiego projektu „Młodzi głosują „organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW Z „LANGERA” W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE Z PIERWSZEJ POMOCY

W  dniu 08 października 2019r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się olimpiada dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu”.

Bajki, które leczą

W dniu 1.10.2019r. nasi uczniowie z klasy 1Mg wzięli udział w akcji czytelniczej „Bajki, które leczą”.

Ognisko klasy 2f

25 września uczennice klasy 2f wspólnie z wychowawczynią zorganizowały ognisko klasowe. Były kiełbaski pieczone nad ogniem, ciasto i pyszna sałatka, nie zabrakło też ziemniaków pieczonych w popiele.

Wybory 2019

https://www.youtube.com/watch?v=w9j6vhMNKAM&feature=youtu.be

52 Rajd Górski „Pożegnanie Lata” już za nami!

Jak co roku, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych technikum. Tym razem piękno krajobrazu „Małej Ojczyzny” podziwiali uczniowie klas: 1Mp, 1Mg, 1CDp, 1BKp oraz 1DKg wraz z Dyrekcją ZST oraz wychowawcami.

XV edycja konkursu „TECHNIK ABSOLWENT 2019”

Jak co roku najlepsi absolwenci naszego technikum uczestniczyli w konkursie „Technik Absolwent Roku” organizowanym przez Beskidzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Bielsku – Białej.

Konkurs „Co wiem o wyborach ?”

24 września 2019r. w naszej szkolnej auli odbył się quiz dla uczniów klas pierwszych „Co wiem o wyborach ?”.

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

Gratulacje dla naszych chłopaków, którzy zajęli II miejsce na Powiatowej Lidze LA, która odbyła się w Wiśle w dn. 18 września 2019r.

AKCJA „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję Sprzątanie Świata- Polska 2019 „ Nie śmiecimy-Sprzątamy- Zmieniamy”, która odbyła się w dniu 20 września 2019r.

Ognisko klasy 3C

W poniedziałek 16 września klasa 3C wraz z wychowawcą spotkała się na klasowym ognisku.

Fryzjerzy z ZST podbijają Sevillę

Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie to szkoła, która chce przygotować swoich uczniów do podjęcia pracy na europejskich rynkach.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września w Naszej Szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Przyjemne z pożytecznym – praktyki zawodowe w Hiszpanii

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy z wyjazdów na zagraniczne staże w ramach najnowszego projektu Erasmus + „KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE”.

Escape room na języku niemieckim

Wtorkowa lekcja języka niemieckiego w klasie 1M przebiegała w sposób zagadkowy- grupa uczestników została zamknięta w sali lekcyjnej, w której zostały ukryte różnorodne zadania.