Zdjęcie polsko – ukraińskiego projektu wyróżnione!

O polsko-ukraińskiej współpracy pomiędzy fundacją „Możesz wiedzieć więcej” działającą przy ZST a Kolegium Technicznym w Zborowie nie sposób zapomnieć.

Baśniowy pokaz mody w Hawierzowie

13 grudnia 2018 r. uczennice klas fryzjerskich (3A i 1f) uczestniczyły w niezwykłym pokazie mody, który odbył się w Domu Kultury w Hawierzowie.

X TURNIEJ BADMINTONA

W sobotę 15 grudnia 2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie odbył się X Jubileuszowy Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora Szkoły.

Konkurs gwary

12 grudnia 2018 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy konkursu gwarowego „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”.

Rajd Modeli RC w Zespole Szkół Technicznych

24 listopada odbyła się kolejna edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka, natomiast w Zespole Szkół Technicznych im.płk. Gwidona Langera odbył się także rajd tylko o wiele mniejszymi samochodami – Rajd Modeli RC.

Podsumowanie etapu szkolnego XI etapu konkursu „Elektron”

„Jaki jest wzór na susceptancję pojemnościową?”, „Schemat jakiego wzmacniacza umieszczono na rysunku?”, „Od czego zależy rezystancja przewodu?” – oto niektóre z pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy szkolnego etapu konkursu „Elektron”.

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR DYREKTORA ZST W CIESZYNIE

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 28.11.2018r. zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  organizowany jest  w ponad 160 krajach świata.

Międzyszkolny Konkurs Gwary

W piątek 9 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych odbył się Międzyszkolny Konkurs Gwary. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Kukuczka i Kacper Legierski z klasy II M.

„KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE” – NOWY PROJEKT STAŻY ZAGRANICZNYCH DLA UCZNIÓW ZST

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się do Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Konkurs Deutschfreund

W środę o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs ,,Deutschfreund”.  Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I-III. Za 6 tygodni poznamy jego wyniki. Życzymy wszystkim jak najlepszych osiągnięć!

ZMAGANIA FRYZJERSKIE – CZAS ZACZĄĆ !

Od kilku lat fryzjerstwo męskie przeżywa ,,come back”. Dlatego już po raz drugi, z inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych i firmy www.koloryzacje .com odbył się FESTIWAL GOLIBRODY.

IMPREZA INTEGRACYJNA KL.1 F

Dnia 24 .10. 2018 r. klasa 1 f wraz z wychowawczynią i trzema opiekunkami wyruszyła na przygodę do Wisły Głębce , do parku linowego. Celem wycieczki była dobra zabawa na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach górskiej przyrody.

Mistrzostwa szkoły o tytuł „Mistrza kierownicy 2018r”

W dniu 25.X 2018r uczniowie klasy 2s wraz z opiekunami: panią dyrektor Bożeną Cholewą i wychowawcą klasy panem Andrzejem Danelem udali się na profesjonalny tor wyścigowy STEEL RING w Trzyńcu w Republice Czeskiej, aby wyłonić „Mistrza Kierownicy 2018”.

Ukraina – podsumowanie

18 października 2018 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie międzynarodowego, polsko-ukraińskiego projektu „Razem muzycznie, folklorystycznie”,

4 MIEJSCE W POWIECIE DLA TENISISTÓW Z LANGERA

Po wygranych zawodach o mistrzostwo szkoły w tenisie stołowym nasza reprezentacja w składzie: Adrian Wiecheć, Grzegorz Hussar, Michał Konieczny i Krzysztof Bułka pojechała do Chybia na  mistrzostwa powiatowe.

Podsumowanie XLV Olimpiady Wiedzy Techniczne

W piątek 19 października 2018 w Zespole Szkół Technicznych odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Technicznej.

DRUŻYNA CHŁOPCÓW Z LANGERA MISTRZEM POWIATU.

W ramach licealiady w dniu 10 października 2018r. na boisku ,,Pod Wałką „ odbyły się coroczne mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych.

Adrian Wiecheć mistrzem ZST !

3 października odbyły się mistrzostwa Zespołu Szkół Technicznych w tenisie stołowym.