Święto Liczby Pi

W czwartek 14 marca 2019 r. uczniowie klas 1K i 2M wraz z nauczycielami p. A. Czermak, p. A. Hławiczką i p. P. Hellerem pojechali do Katowic na Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w wykładach i warsztatach z dziedziny matematyki, fizyki oraz chemii, zorganizowanych z okazji Święta Liczby Pi.

Konkursu Sprachdoktor

Dnia 11 marca nasi uczniowie  wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Sprachdoktor. Pisali prace na dwóch poziomach: uczniowie z klas pierwszych na poziomie P1 oraz uczniowie z klas drugich i trzecich na poziomie P2. Wszystkim życzymy wspaniałych wyników!

HISTORYCZNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH POWTÓRZONY !

W zeszłym roku nasi piłkarze ręczni jako pierwsi przedstawiciele gier zespołowych w historii „Langera” wywalczyli mistrzostwo powiatu.

KONKURS POŻARNICZY

W dniu 01.03.2019r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie- Bobrek odbyły się coroczne eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom.

VII Podwieczorek Mistrzów

5 lutego 2019 w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera po raz siódmy uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w sporcie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Kulig klas 1M i 2C

W czwartek 17 stycznia 2019 r. klasy 1M i 2C wzięły udział w kuligu, którego trasa przebiegała w rejonie Istebnej.

Wyniki konkursu Deutschfreund.

Informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs ogólnopolski języka niemieckiego ,,Deutschfreund”. Najlepszym z klas pierwszych okazał się Miłosz Mach, z klas drugich Łukasz Juroszek, z klas trzecich Mateusz Górski. Gratulujemy!

WIĘCEJ WOLONTARIATU…

Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu (Dz 20, 35) – jak głęboka jest treść tych słów można się było przekonać 19 grudnia 2018 r., w Domu Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie.

ŚWIĘTA RODZINA OD… FRYZJEREK

Czym byłyby święta Bożego Narodzenia bez tradycyjnej dekoracji, świadczącej o istocie celebrowanego przez chrześcijan wydarzenia – przyjścia na świat Jezusa Chrystusa?

Zdjęcie polsko – ukraińskiego projektu wyróżnione!

O polsko-ukraińskiej współpracy pomiędzy fundacją „Możesz wiedzieć więcej” działającą przy ZST a Kolegium Technicznym w Zborowie nie sposób zapomnieć.

Baśniowy pokaz mody w Hawierzowie

13 grudnia 2018 r. uczennice klas fryzjerskich (3A i 1f) uczestniczyły w niezwykłym pokazie mody, który odbył się w Domu Kultury w Hawierzowie.

X TURNIEJ BADMINTONA

W sobotę 15 grudnia 2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie odbył się X Jubileuszowy Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora Szkoły.

Konkurs gwary

12 grudnia 2018 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy konkursu gwarowego „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”.

Rajd Modeli RC w Zespole Szkół Technicznych

24 listopada odbyła się kolejna edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka, natomiast w Zespole Szkół Technicznych im.płk. Gwidona Langera odbył się także rajd tylko o wiele mniejszymi samochodami – Rajd Modeli RC.

Podsumowanie etapu szkolnego XI etapu konkursu „Elektron”

„Jaki jest wzór na susceptancję pojemnościową?”, „Schemat jakiego wzmacniacza umieszczono na rysunku?”, „Od czego zależy rezystancja przewodu?” – oto niektóre z pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy szkolnego etapu konkursu „Elektron”.

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR DYREKTORA ZST W CIESZYNIE

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 28.11.2018r. zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  organizowany jest  w ponad 160 krajach świata.

Międzyszkolny Konkurs Gwary

W piątek 9 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych odbył się Międzyszkolny Konkurs Gwary. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Kukuczka i Kacper Legierski z klasy II M.

„KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE” – NOWY PROJEKT STAŻY ZAGRANICZNYCH DLA UCZNIÓW ZST

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się do Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).