Przyjemne z pożytecznym – praktyki zawodowe w Hiszpanii

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy z wyjazdów na zagraniczne staże w ramach najnowszego projektu Erasmus + „KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE”.

Escape room na języku niemieckim

Wtorkowa lekcja języka niemieckiego w klasie 1M przebiegała w sposób zagadkowy- grupa uczestników została zamknięta w sali lekcyjnej, w której zostały ukryte różnorodne zadania.

„Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – Konfucjusz

Miło nam poinformować że w środę 22 maja w ZSEEiM w Bielsku Białej nasi uczniowie klasy 3DM

Kolejny sukces muzyków z Langera

7 i 8 maja 2019 roku w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbył się Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.

Dyktando z języka niemieckiego

Dnia 20 maja przeprowadzono dyktando szkolne z języka niemieckiego. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Przyznano 1-sze miejsce Ł. Juroszkowi oraz 2-ie miejsce P. Legierskiemu z klasy 2m. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez drukarnię ,,Ofset” w Cieszynie. Gratulujemy!

Dni otwarte szkoły

24 i 25 kwietnia były dniami szczególnymi dla naszej szkoły, a to za sprawą Dni Otwartych zorganizowanych dla uczniów kończących w tym roku naukę w szkole podstawowej lub gimnazjum.

„Moja Manga” – IX finał Ligi Młodych Kreatorów

1 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyło się kolejne podsumowanie zmagań młodych fryzjerów w ramach ogólnopolskiego konkursu Liga Młodych Kreatorów.

Zapal się na niebiesko dla autyzmu

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęca się osobom dotkniętych autyzmem.

Konkurs Sprachdoktor

Informujemy, że nadeszły wyniki konkursu Sprachdoktor. W klasach pierwszych najlepszym okazał się uczeń S. Urbanek, w klasach drugich Ł. Juroszek a w klasach trzecich K.Zając. Gratulujemy!

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – Edycja 17 – II etap gry

W dniach od 25 lutego do 29 marca 2019 roku odbył się II etap ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”.

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody jest obchodzony 22 marca. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w grudniu 1992 roku, w Rio de Janeiro.

Kolejna zbiórka dla Azylu.

Dnia 22 marca uczniowie naszej szkoły zorganizowali po raz 10-ty zbiórkę dla schroniska ,,Azyl” w Cieszynie. W tym roku zakupiono karmę za 94,42 zł.W zbiórce wzięli udział uczniowie z klas 3 DM i 1f.

Technicy mechanicy z 3B i 4B w firmie EATON

Technicy mechanicy z klasy 3B i 4B wraz z opiekunami 25 marca byli na wycieczce przedmiotowej w firmie EATON Automotive System sp. z o.o. w Bielsku Białej

Langer zwycięski !!!

W czwartek (21.03.2019r.) na terenie hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego odbył się III Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora ZST im. płk Gwidona Langera w Cieszynie.

Święto Liczby Pi

W czwartek 14 marca 2019 r. uczniowie klas 1K i 2M wraz z nauczycielami p. A. Czermak, p. A. Hławiczką i p. P. Hellerem pojechali do Katowic na Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w wykładach i warsztatach z dziedziny matematyki, fizyki oraz chemii, zorganizowanych z okazji Święta Liczby Pi.

Konkursu Sprachdoktor

Dnia 11 marca nasi uczniowie  wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Sprachdoktor. Pisali prace na dwóch poziomach: uczniowie z klas pierwszych na poziomie P1 oraz uczniowie z klas drugich i trzecich na poziomie P2. Wszystkim życzymy wspaniałych wyników!

HISTORYCZNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH POWTÓRZONY !

W zeszłym roku nasi piłkarze ręczni jako pierwsi przedstawiciele gier zespołowych w historii „Langera” wywalczyli mistrzostwo powiatu.

KONKURS POŻARNICZY

W dniu 01.03.2019r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie- Bobrek odbyły się coroczne eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom.

VII Podwieczorek Mistrzów

5 lutego 2019 w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera po raz siódmy uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w sporcie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Kulig klas 1M i 2C

W czwartek 17 stycznia 2019 r. klasy 1M i 2C wzięły udział w kuligu, którego trasa przebiegała w rejonie Istebnej.