POŻEGNALIŚMY ABSOLWENTÓW 2016

POŻEGNALIŚMY ABSOLWENTÓW 2016

„ Dziś  śpiewam te trudne słowa,

życzenia Wam nieznane:

Żebyście mieli w głowach dobrze poukładane.

Nie zdrowia, nie szczęścia, nie kasy, nie fury,

Nie szybkiej kariery, to tylko są bzdury.

Jak wiary to mądrej, nadziei na wszystko,

Miłości do kogoś, kto zawsze jest blisko ”

W dniu 29 kwietnia 2016 pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Tym razem uroczystość rozpoczęliśmy w nietypowy sposób piosenką „Trudne życzenia” w wykonaniu pana Jakuba Kani w towarzystwie uczniów klas pierwszych Mariusza Otawy i Macieja Bagińskiego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Cholewa, która życzyła absolwentom powodzenia na maturze i w dorosłym życiu. Nie zabrakło również przedstawiciela wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie. Dyrektor działu nauczania pani Regina Bogaczyk odczytała list rektora skierowany do grona pedagogicznego i uczniów, a następnie wręczyła „złoty indeks” absolwentowi klasy IV BD Jakubowi Szafarzowi. W imieniu młodszych kolegów głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego Klaudia Krzyściak, która podziękowała starszym kolegom za ich czteroletnią obecność w szkole i wkład jaki wnieśli w życie szkoły. Na otarcie łez uczniowie klas trzecich i samorząd szkolny przygotowali sympatyczne upominki. Absolwenci otrzymali słonie egzaminacyjne i czekolady, które na pewno pomogą im zdać wszystkie egzaminy. Następnie  przyszła kolej na gratulacje i nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w sposób szczególny uzyskując bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie oraz pracując na rzecz szkoły. List z podziękowaniem odebrał przedstawiciel rodziców pan Bogdan Skałka. W imieniu absolwentów głos zabrał uczeń klasy IV CM Henryk Gabryś, który podziękował dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za ich czteroletnią pracę i troskę. Teraz głos zabrały wychowawczynie klas czwartych pani Anita Pokrywa – wychowawca klasy IV BD oraz pani Ewa Jucha – wychowawca klasy IV CM. Jak zwykle nie zabrakło wzruszeń i drżącego głosu, a może nawet łezki w oku, bo przecież wychowawca, to ktoś szczególnie związany ze swoją klasą przez cały okres nauki. Po ciepłych słowach wychowawczyń nadszedł długo oczekiwany moment uroczystości – wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Absolwenci odebrali z rąk pani dyrektor i wychowawców owoce swojej pracy i zaangażowania. Na tym zakończono część oficjalną uroczystości. Przyszła kolej na wspomnienia.. Najpierw obejrzeliśmy prezentację klasy IV BD , której autorzy podsumowali swój pobyt w szkole na poważnie i na wesoło. Następnie uczniowie klasy IV CM zaprezentowali swoje talenty w zwiastunie filmu akcji o tajemniczym tytule „Suitcase”. Ciekawe co było w tej walizce???

Ostatnim punktem programu była prezentacja przygotowana przez uczniów klasy II CD. Absolwenci jeszcze raz mogli powspominać pobyt w szkole od otrzęsin po studniówkę.  Uroczystość przygotowaną przez uczniów klas drugich prowadzili Karolina Wantulok z klasy II BM oraz Gerard Świeży z klasy II CD, którzy pożegnali się z wszystkimi obecnymi takimi słowami:

„Szczęśliwi są Ci, którzy mają odwagę  marzyć
i gotowi są płacić każdą cenę,
by marzenie stało się rzeczywistością w ich życiu.
Albowiem kto nie ma odwagi do marzeń,
nie będzie miał siły do walki…”

 

Opracowała: Lubomira Iskrzycka

ZDJĘCIA