Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

ERASMUS+

PROJEKTY W RAMACH AKREDYTACJI 2022-2027

MALAGA, Hiszpania 02.2023 r.

Pliki do pobrania

PROJEKTY ARCHIWALNE

Kompetencje zawodowe bez granic

WITAJ SŁONECZNA HISZPANIO!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny będą mieli możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii.

Zgłoszony przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus + dwuletni projekt pt. „Kompetencje zawodowe bez granic” został zatwierdzony do realizacji, uzyskując wysoką ocenę (93/100 p.).

Już po raz trzeci, w ramach działań projektu, szkoła będzie współpracować z organizacją partnerską EUROMIND. Jest to międzynarodowa firma doradcza i szkoleniowa, specjalizująca się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego na terenie Hiszpanii.

Projekt rozpocznie się 1.09.2017 r. a zakończy się w sierpniu 2019 r.

78 uczniów klas technikum naszej szkoły wyjedzie do słonecznej, hiszpańskiej Sewilli w celu odbycia praktyk zawodowych. Dzięki stażom zagranicznym uczniowie kierunków takich jak mechanik, mechatronik, elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji, będą mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności zawodowych, zdobycia doświadczenia w przyszłym zawodzie w odmiennych warunkach kulturowych, a tym samym zwiększenia swoich szans na europejskim rynku pracy.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 150 tys. euro, a jego autorkami są p. Anita Pokrywa, p. Joanna Wojnar i p. Katarzyna Zorychta.

Europejskie staże lekarstwem na bezrobocie wśród młodych techników

Projekt i montaż instalacji fotowotlaicznej w domu energetycznie samowystarczalnym

Od 20 kwietnia do 2 maja 2015 roku 18 – osobowa grupa uczniów klas trzecich technikum kształcących się na kierunkach technik elektryk i technik systemów i urządzeń energii odnawialnej brała udział w praktykach zawodowych odbywających się w ramach programu Erasmus+ w hiszpańskiej Sewilli. Uczniowie najpierw projektowali, a następnie montowali instalację fotowoltaiczną w zbudowanym przez siebie modelu domu energetycznie samowystarczalnego. Zbudowali też pompę wodną zasilaną energią cieplną. Uczestnicy odwiedzili także największą w Europie farmę solarną, stanowiącą także duży ośrodek badawczy nad technologią wykorzystującą źródła energii odnawialnej. Czas pobytu w Hiszpanii uczniowie wykorzystali również na poznanie podstaw języka hiszpańskiego oraz kultury regionu – Andaluzji. Odwiedzili pałac Maurów Alcazar, uczestniczyli w miejskim święcie Ferii de Abril i podziwiali mieszkańców Sewilli w tradycyjnych strojach flamenco.

Programowanie i obsługiwanie obrabiarek CNC

Od 8 do 21 marca 2015 technicy mechanicy i technicy mechatronicy z klas trzecich ZST uczestniczyli w praktykach zawodowych w hiszpańskiej Sewilli. Celem praktyk było nabycie umiejętności uzupełniających ich kwalifikacje zawodowe. Uczniowie nauczyli się obsługi frezarek i tokarek manualnych, a także nabyli umiejętność projektowania obróbki przez maszyny CNC za pomocą programów typu CAD/CAM. Zwiedzili też fabrykę produkującą części do Airbusa, która wykorzystuje maszyny CNC. Podczas pobytu w hiszpańskiej Sewilli uczestnicy projektu ERASMUS+ poznali też kulturę tego regionu Hiszpanii – Andaluzji. Uczestniczyli w wieczorze flamenco, zwiedzali zabytki architektury,np. Katedrę w Sewilli czy ruiny teatru rzymskiego w Kadyksie, mieli możliwość stanąć na arenie walki byków. Istotną korzyścią, którą uczniowie wynieśli z projektu była umiejętność komunikowania się w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym. Po ukończeniu praktyk umiejętności uczniów podlegały ocenie, w efekcie czego otrzymali certyfikaty potwierdzające te umiejętności.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty