Inauguracja polsko-ukraińskiego projektu

Inauguracja polsko-ukraińskiego projektu

25 września zapisał się w pamięci wielu osób jako dzień uroczystej inauguracji polsko – ukraińskiego projektu „Ponadnarodowe sprawy zawodowe” przygotowanego przez Fundację „Możesz wiedzieć więcej” działającą przy ZST im. płk. G. Langera w Cieszynie. Środki na realizację działań projektowych zostały pozyskane z funduszy Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Uczestnikami projektu są uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie i Kolegium Technicznego w Zborowie na Ukrainie. W ciągu pięciu dni młodzież obu organizacji będzie miała okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach związanych z zawodami wykonywanymi dawniej i dziś w Polsce oraz na Ukrainie, grze terenowej, odwiedzi Kraków, spacerując szlakiem rzemieślników. Podsumowaniem projektu będzie wystawa zdjęć przedstawicieli dawnych i współczesnych zawodów poprzedzona profesjonalną sesją fotograficzną. Zapowiada się naprawdę ciekawie, kreatywnie i emocjonująco.

ZDJĘCIA