Technikum Mechaniczno – Elektryczne

Technik usług fryzjerskich

Uczniowie, wybierając ten zawód, nie tylko zdobywają kwalifikacje do wykonywania wszystkich zabiegów fryzjerskich, ale także średnie wykształcenie umożliwiające dalsze kształcenie.

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Jest to nowy zawód wprowadzony do klasyfikacji szkolnictwa zawodowego w 2014 roku w związku z prężnym rozwojem branży zajmującej się produkcją i usługami w zakresie klimatyzacji.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

W związku z przemianami zachodzącymi w polskiej i światowej energetyce rośnie zapotrzebowanie na tzw. „zieloną energię”.

Technik elektryk

To zawód, w którym „Mechan” kształci od lat 50. ubiegłego stulecia. Obecnie dysponujemy dwiema pracowniami, w których uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności.

Technik mechatronik

Mechatronika to interdyscyplinarna dziedzina techniki, łączy elementy mechaniki, elektroniki, informatyki i robotyki.

Technik mechanik

W tym zawodzie „Mechan” kształci od 50 lat, nieustannie współpracując z regionalnym przemysłem. Szkoła dysponuje stale modernizowaną pracownią mechaniczną.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Kierowca mechanik (nowość)

Wybierając ten zawód, zdobędziesz uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz wykonywania ich napraw. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: – firmach spedycyjnych – przedsiębiorstwach transportowych i przewozowych

Klasa wielozawodowa

Zajęcia z przedmiotów ogólnych odbywają się w szkole. Kształcenie zawodowe zgodnie z wybranym przez siebie zawodem odbywa się na kursach zawodowych poza szkołą. Uczniowie mają praktykę wyłącznie w prywatnych zakładach rzemieślniczych u pracodawcy. Uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu zawodowego w danej specjalności.

Mechanik pojazdów samochodowych

Mechanik pojazdów samochodowych posiada kwalifikacje do diagnozowania i napraw samochodów osobowych, autobusów, autokarów osobowych, ciągników rolniczych, drogowych, pojazdów jednośladowych, samochodów ciężarowych.   Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: fabrykach samochodów warsztatach samochodowych służbach technicznych obsługi pojazdów

Elektryk

Elektryk posiada kwalifikacje do wykonywania prac montażowych, demontażowych, instalacyjnych, konserwacji, remontów maszyn, urządzeń instalacji elektrycznych.   Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: zakładach produkujących maszyny i urządzenia elektryczne, np. ELEKTROMETAL, CELMA zakładach usługowych naprawiających maszyny i urządzenia elektryczne oraz sprzęt AGD przedsiębiorstwach montujących i eksploatujących instalacje elektryczne, np. w kopalniach

Fryzjer

Fryzjerzy zdobywają kwalifikacje do wykonywania zabiegów fryzjerskich takich jak: strzyżenie, pielęgnowanie, czesanie, trwała ondulacja, rozjaśnianie i farbowanie włosów z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz materiałów fryzjerskich.   Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: salonach fryzjerskich perukarniach charakteryzatorniach w teatrach i telewizji prowadzić własne salony fryzjerskie.