Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

Dzień otwarty szkoły

W ramach Dnia otwartego w sali numer 4 był prezentowany kierunek technik elektryk oraz technik mechatronik w Technikum, elektryk w ramach Szkoły Branżowej I stopnia. Na zwiedzających pracownię uczniów klas ósmych czekały doświadczenia z zakresu oddziaływań elektromagnetycznych pomiędzy "lampą plazmową" a świetlówką, sterowania pracą przekaźnika za pomocą łączników ręcznych i czujników optoelektronicznych i kontaktronowych. W dalszej części uczniom prezentowane były układy demonstrujące realizację podstawowych praw Elektrotechniki, sterowanie pracą silnika klatkowego za pomocą przemiennika częstotliwości. W ramach doświadczeń z dziedziny pneumatyki uczniowie mogli zaobserwować sterowanie pracą siłowników poprzez zawory sterowane ręcznie oraz poprzez sterowniki PLC. Największe zainteresowanie wzbudzały wśród uczniów wyładowania generowane przez transformator wewnątrz lampy oraz interakcja wytworzonego pola przez lampę z otoczeniem. W Sali 47 natomiast można było zobaczyć między innymi sterowanie lampą poprzez wyłącznik zmierzchowy, schładzarkę do napoi wykorzystującą ogniwo Peltiera i dwuosiowy tracker ustawiający panel słoneczny w stronę światła. Uczniowie prezentowali również działanie i zastosowanie oscyloskopu.


W tym roku odwiedzający goście ze szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą kierunku fryzjerskiego na rok szkolny 2024/2025. Przy okazji zwiedzania klasy i pracowni zawodowej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty