Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

INVENT ARENA 2024 TRZYNIEC REPUBLIKA CZESKA

W dniach 12-13.06.2024 w Trzyńcu odbyła się trzecia edycja prestiżowego międzynarodowego wydarzenia wspierającego innowacje w Republice Czeskiej - Invent Arena 2024. Ponad 50 wystawców z całego świata zaprezentowało swoje wynalazki w WERK ARENIE w Trzyńcu i na terenie wokół niej. Wystawę w ciągu tych dwóch dni odwiedziło ponad 5000 zwiedzających – przedsiębiorców, studentów, profesjonalistów i innych zainteresowanych. Przedstawiciele inwestorów, zakładów badawczych, innowacyjnych firm, uczelni i szkół średnich, młodych twórców i producentów z 25 krajów, głównie z Czech i Polski zaprezentowali swoje innowacje.

Uczniowie naszej szkoły również zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Igor Machej z klasy 1BD zaprezentował samodzielnie wykonany z części recyclingowych pojazd zwany IGORYNKĄ, Igor Olszak razem z Szymonem Ciosem i Franciszkiem Śmieją (klasa 2DK) wystawili swojego ekologicznego gokarta, którego nazwali Ecokart, Adam Dyrna z klasy 2C pokazał działanie schładzarki do napojów, Tymon Jasiulek z 2M zaprojektował 6-osiowe ramię, które działa na silniku krokowym, Wiktor Gaszek z klasy 3 DM zmontował model, który przekształca energię cieplną w elektryczną, Wojciech Błaszczuk i Adrian Machalica z 2C zaprezentowali układ nadążny, Jakub Szewczyk i Miłosz Grudziłowicz (2M) demonstrowali pracę swojej frezarki CNC.

Wszystkim uczniom dziękujemy za ich pracę i zaangażowanie i zapraszamy do przedstawienia swoich pomysłów i wynalazków za dwa lata.

W targach wzięliśmy udział na zaproszenie działającej przy hucie trzynieckiej firmy SAS Trzyniec, z którą mamy podpisaną umowę o współpracy i która trzyma pieczę nad naszą klasą patronacką elektryków. Dziękujemy.

ZDJĘCIA

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty