Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

MECHATRONICY Z 1M POZNAJĄ POLSKĘ

Tegoroczny Dzień Dziecka dla klasy 1M to pierwszy dzień trzydniowej wycieczki nad morze w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wraz z wychowawcą p. G. Krużołkiem i p. L. Iskrzycką młodzi mechatronicy zwiedzili Toruń - miasto Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Oczywiście degustacja pierników była obowiązkowa. Zakupione zostały też pierwsze pamiątki. Następnym punktem programu był Skwer Kościuszki w Gdyni. Drugi dzień wycieczki przyszli technicy mechatronicy rozpoczęli od wyjątkowej lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ten nowoczesny obiekt robi wrażenie na wszystkich odwiedzających . Kolejnym punktem programu był spacer z przewodnikiem po gdańskiej starówce. Z Gdańska grupa udała się na sopockie molo i spacer główną ulicą tego nadmorskiego kurortu. A wieczorem po kolacji uczestnicy wycieczki odkryli piękno szerokiej piaszczystej plaży w Mikoszewie. Nie obeszło się bez zamoczenia stóp w morzu, meczu siatkówki plażowej i koncertu szantów przy akompaniamencie gitary. Ostatni dzień wycieczki dla najwytrwalszych uczestników zaczął się bardzo wcześnie. O 6.30 wyruszyli na prawie dwugodzinny spacer, żeby zobaczyć ujście Wisły do morza. Warto było, niech żałują Ci, którzy wybrali dłuższy sen. Po urozmaiconym śniadaniu grupa udała się na Westerplatte. Tym razem deszcz już nikogo nie straszył, pogoda wymarzona na wycieczkę. Ostatnim punktem niezwykle bogatego programu było zwiedzanie zamku w Malborku. Ta imponująca budowla na wszystkich wywarła niesamowite wrażenie. To była bardzo udana wycieczka i wszyscy już z niecierpliwością czekają na kolejną.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty