Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą Strojírny a stavby Třinec z Czech

W czwartek 28 lipca 2022 r. w siedzibie firmy Strojírny a stavby Třinec odbyło się spotkanie, mające na celu podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera z czeską firmą Strojírny a stavby Třinec. ZST reprezentowała pani dyrektor Bożena Cholewa oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Krzysztof Szczepański, natomiast stronę czeską - dyrektor i prezes zarządu firmy Strojírny a stavby Třinec, pan Marian Czyž oraz kierownik produkcji i wiceprezes zarządu, pan Roman Lysek.

Podpisanie umowy poprzedziło zwiedzanie zakładu, w ramach którego pan Roman Lysek zaprezentował możliwości produkcyjne zakładu. Wizyta w zakładzie obejmowała m.in. warsztat elektrotechniczny, warsztat ślusarski oraz warsztat obróbki i renowacji walców hutniczych. W trakcie oprowadzania można było zaobserwować proces przezwajania silników elektrycznych, prace serwisowe i konserwacyjne suwnic oraz technologię wytwarzania walców wykorzystywanych przy produkcji szyn kolejowych. Ogromne wrażenie na gościach wywarła hala o długości kilkuset metrów, wypełniona maszynami, w której produkowane są zarówno kotły wykorzystywane w elektrowniach atomowych jak i przeciwwagi dla dźwigów i żurawi budowlanych. Szczególną uwagę przykuwała bardzo duża liczba zatrudnionych kobiet na każdej z hal. Postępująca automatyzacja nie wymaga już tak dużego wysiłku fizycznego od pracowników oraz to, że kobiety potrafią wykonywać dużo szybciej precyzyjne prace wymagające dużego skupienia.

ZDJĘCIA

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty