Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

Uroczyste rozpoczęcie roku w ZST

Dzisiaj w murach Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Gościliśmy ponad 270 pierwszoklasistów i ich rodziców. Z uwagi na ilość uczniów uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się w trzech grupach: Technikum Mechaniczno-Elektryczne, Szkoła Branżowa 1 stopnia oraz Oddział przygotowawczy dla młodzieży z Ukrainy.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili nas także szanowni goście z Czech - członkowie firmy „Strojírny a stavby Třinec”, na czele z prezesem, Panem Marianem Czyżem. 28 lipca br. nasza szkoła podpisała porozumienie  o współpracy z firmą „Strojírny a stavby Třinec”, w ramach którego uczniowie ZST będą odbywali praktyki i będą mogli obserwować m.in. procesy przezwajania silników elektrycznych, prace serwisowe, konserwację suwnic czy wytwarzanie walców wykorzystywanych przy produkcji szyn kolejowych.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitała Pani Dyrektor, Bożena Cholewa, która podczas inauguracji wręczyła przedstawicielom poszczególnych klas legitymacje szkolne.

Głos zabrał również prezes firmy Strojírny a stavby Třinec”, Pan Marian Czyż, wyrażając swoje zadowolenie ze współpracy z naszą szkołą.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dobrego roku, owocnej współpracy i wielu sukcesów!

Drodzy Pierwszoklasiści! Wierzymy, że nasza szkoła stanie się Waszą szkołą, a nauka w niej niech będzie dla Was łatwa i przyjemna! Uczcie się, jak mawiacie, „w dechę” i niech z Was  ZST ma pociechę!

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

Formularz kontaktowy

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty