Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

XII TURNIEJ BADMINTONA

Po trzech latach przerwy z powodu pandemii, w sobotę 25 lutego 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie odbył się XII Otwarty Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora Szkoły. W nowo wyremontowanej szkolnej hali sportowej zawodnicy rywalizowali w kategorii uczniowie , kobiety oraz mężczyźni. W turnieju wzięło udział 24 zawodników. Po ponad 6 godzinach zmagań zostali wyłonieni najlepsi badmintoniści.

W kategorii kobiet najlepszą zawodniczką została Lidia Joniec.
W kategorii mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Ivo Durlak z Ostrawy w Republice Czeskiej, drugie miejsce zajął Marek Piesecki, a miejsce trzecie Tadeusz Chodykin.
W kategorii uczeń pierwsze miejsce zajął Błażej Tengler , drugie miejsce Olaf Gesing, a miejsce trzecie Apolonia Śmieja.

Na zakończenie turnieju pani dyrektor Bożena Cholewa podziękowała wszystkim za udział, a najlepszym zawodnikom wręczyła pamiątkowe puchary , dyplomy oraz upominki rzeczowe. Ogromne podziękowania należą się Rejonowej Spółdzielni ,,Samopomoc”z siedzibą w Cieszynie za wspaniałe ,,słodkości”, dzięki którym zawodnicy mieli dodatkowe siły podczas sportowej rywalizacji.